Biography

27. prosince 2007 v 1:57 |  Biografie
Datum narození: 20.07.1969
Místo narození: San Jose, California, USA
Znamení: Rak

Jeho celé jméno je Josh Lee Holloway.
Narodil se 20.července 1969 v americké Kalifornii, ale brzy po jeho narození se celá rodina přestěhovala do Georgie. Josh tvrdil, že chce být hercem, už od svých tří let. Jeho první práce ovšem nebyla příliš prestižní - sbíral mrtvá kuřata na farmě. Poté se, stejně jako spousta jeho kolegů ze seriálu Ztraceni, věnoval modelingu, díky čemuž procestoval celou Evropu i Severní Ameriku. Nakonec ho ulovil herecký agent a Josh se přestěhoval do Los Angeles, aby zkusil štěstí u filmu.
Začátky měl opravdu těžké. Nabídky na roli dostával jen jednou dvakrát za rok. "Můj problém spočívá v tom, že ve mně režiséři vidí buď hlavní postavu, nebo mě nechtějí obsadit vůbec," postěžoval si tenkrát na nedostatek zájmu o svou osobu. Zpočátku byl obsazován jen do epizodních rolí v televizních filmech nebo seriálech (např. Walker Texas Ranger). Také se objevil v pochybné reklamě Old Navy nebo ve videoklipu od Aerosmith, kde mu Alicie Silverstone nakopla zadek.
Od té doby, co hraje v seriálu Ztraceni postavu Sawyera, se ale časy změnily. Herec, který se dostal na seznam padesáti nejkrásnějších lidí světa, má spoustu fanynek, ale tvrdí, že toho nikterak nezneužívá. "Sice se dívám kolem sebe, ale s úctou a bez postranních myšlenek. Ovšem kdybych byl svobodný, měl bych jednu holku na praní prádla, jinou na holení, další, aby mi nosila koktejl, a další na to, aby za mnou chodila do karavanu," prohlásil jednou sebevědomě. V seriálu uplatnil nejen svůj jižanský přízvuk, ale i dlouhou hřívu, ačkoli o sobě tvrdí, že právě tyhle dvě věci sám na sobě nesnáší.
V jednom televizním rozhovoru poznamenal, že největším vynálezem lidstva byl podle něj destilovaný alkohol. Ostatně on sám je i známým milovníkem piva. "Mám i temné stránky, ale narozdíl od jiných umělců u mě nepřevládají," říká s nadsázkou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.