Biography and Character

27. prosince 2007 v 16:10 |  Životopis a Charakter Jamese "Sawyera" Forda.
Životopis
Celé jméno: James "Sawyer" Ford
Narozen: 1969
Kde bydlel: Knoxville, USA
Co dělal dříve: Univerzální podfukář
Proč byl v letadle: Vrací se z Austrálie, kde si byl vyřídit jeden starý účet.
Flashbacky Sawyera:
1x08.Confidence Man
1x16.Outlaws
1x23.Exodus, Part 1
2x13.The Long Con
3x04.Every Man For Himself
Na ostrově:
Křeček, chamtivec, sběratel různých věcí z letadla. Pokud někdo potřebuje z letadla nějaký předmět s praktickou nebo osobní hodnotou - od laptopu po diář -, s největší pravděpodobností ho má Sawyer. Zdá se, že si vychutnává roli vyvrhele a potížisty. Stane se obětí Sayidova mučení, což pozoruje Jack. Spolu se Sayidem slyší z džungle přízračný šepot. Během únosu ze strany Druhých se Sawyer a Kate sblíží, společně potom z jejich zajetí díky Jackovi utíkají. Na ostrově také Sawyer má příležitost vyrovnat se skutečným Sawyerem, kterým je Lockův otec, Anthony Cooper.

Minulost:
Pochází z Tennessee, kde žil pod jménem James Ford. V dětství byl svědkem tragédie, kdy jeho otec zabil matku a pak sebe. Tato událost byla krutým vyvrcholením zničujícího obchodování s mistrným podvodníkem jménem Sawyer. O mnoho let později se dozvídá o místě Sawyerova pobytu.S touhou po pomstě se vypráví do Sydney, kde muže tohoto jména zastřelí. Vzápětí zjistí, že zabil nevinného člověka, protože byl zneužit dalším podvodníkem, který chtěl vyrovnat svůj dluh.

Charakter
Sawyer je chlápek všemi milován i nesnášen. Přichází z temné strany života. Zkouší odhalit jeho lidskost a nedělat žádné omluvy za to, kdo je. Jeho zevnějšek prozrazuje, že je komplikovaný, ale má i svojí slabou stránku, která se čas od času projevuje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.